Kāpēc magnijs svarīgs sportojot - Wellpert

Magnijs un sports. Uzziniet, kāpēc magnijs ir tik svarīgs sportošanas laikā.

Magnijs un sports. Uzziniet, kāpēc magnijs ir tik svarīgs sportošanas laikā.

Neatkarīgi no tā, kāda veida fiziskās aktivitātes veicat – dārza darbus, pastaigas vai izturības/ spēka trenniņus, Jūsu ķermenim ir nepieciešams lielāks magnija daudzums nekā parasti. Palielinātā muskuļu aktivitāte nozīmē, ka organisms patērē lielāku magnija daudzumu, kas arī zūd ar sviedriem. Sportistiem ir jārūpējas, lai īsā laikā pēc sportošanas atgūtu zaudēto magniju un šķidrumus, lai saglabātu normālu muskuļu funkciju un rezultātus ilgtermiņā.

Sportistiem ir nepieciešams lielāks magnija daudzums.

Skriešana, iešana vai riteņbraukšana: visus šos sporta veidus vieno svīšanas process. Fiziskā piepūle liek sportistam zaudēt šķidrumus un minerālvielas. Tāpēc ir īpaši svarīgi atjaunot minerālvielu krājumus pēc fiziskajām aktivitātēm, lai saglabātu sniegumu.

Magnijs un sports: iedarbība

Magnijs regulē 600 enzīmu aktivitāti cilvēka organismā, un tam ir svarīga loma visos starpšūnu vielmaiņas procesos saistībā ar enerģiju sniedzošu vielu (piemēram, glikozes) sintēzi vai pārveidošanu.

Der zināt:

Magnijs ir svarīgs enerģētiskajā vielmaiņā. Magnijs ir nepieciešams, lai aktivizētos enzīmi, kas ir iesaistīti glikozes vielmaiņā. Bez magnija enerģija netiek nodrošināta. Laktāta (anaerobā glikozes blakusprodukta) veidošanās, kad muskuļu šūnām nav pieejams pietiekams skābekļa daudzums, ierobežo ķermeņa spēju izturēt slodzi. Laktāts ir jāizvada no ķermeņa pēc iespējas ātrāk, un magnijs ir nepieciešams arī šim mērķim.

Tieši tāpēc sportā ir īpaši svarīgi uzņemt pietiekamu magnija daudzumu. Sports palielina vielmaiņas ātrumu un tādējādi arī magnija nepieciešamību. Muskuļu savilkšana un krampji, kas var norisināties fizisko aktivitāšu laikā un pēc tām, ir raksturīgi magnija trūkuma simptomi.

Magnijs ir spēka minerālviela sportistiem un cilvēkiem, kuri bauda aktīvu dzīvesveidu un vēlas saglabāt savu atlētisko sniegumu.

Magnijs un muskuļu funkcija

Augsta fiziskā slodze sportošanas laikā rada magnija zudumu, kuru galvenokārt izraisa palielināta sviedru izdalīšanās. Ja apkārtējā temperatūra un mitruma līmeņi ir augsti, sportisti var ciest no ievērojama šķidrumu zuduma (zaudējot līdz pat diviem litriem stundā).

Nepietiekama magnija uzņemšana var negatīvi ietekmēt muskuļu funkciju un veicināt muskuļu savilkšanu un saraušanu.

Ieteikumi ķermenim

  1. Pirms fiziskajām aktivitātēm izdzeriet glāzi ūdens! Tas nepieļaus mitruma zudumu un ar to saistīto elektrolītu nelīdzsvarotību.
  2. Pirms fiziskajām aktivitātēm iesildieties, lai sagatavotu cīpslas, saites, muskuļus un locītavas. Tādējādi nepieļausiet muskuļu pārslodzi, kas var izraisīt krampjus.
  3. Pārliecinieties, ka pēc sportošanas atjaunojat magnija līmeņus ar magnija produktu lielā devā un ar augstu biopieejamību.

Magnijs. Spēcina muskuļus. Aktivizē enerģiju.

Lai nepieļautu tā trūkumu un saglabātu savu sniegumu, ir jānodrošina atbilstošs magnija līmenis. Vācijas Uztura apvienība (DGE) un Pārtikas un uztura padome (FNB)* iesaka pieaugušajiem uzņemt 300 un 400 mg magnija dienā atkarībā no viņu vecuma un dzimuma.

Atkarībā no atlētiskajām prasībām sportistiem magnija nepieciešamība ikdienā var būt divas līdz trīs reizes augstāka.

Lai nepieļautu magnija trūkumu ilgtermiņā un saglabātu fizisko veselību, sportistiem ir īpaši svarīgi regulāri lietot magniju augstās devās atjaunošanās fāzē pēc katrām fiziskajām aktivitātēm.

Neiesakām uzņemt magniju pirms sportošanas, jo tas atslābina muskuļus un tam piemīt viegls caureju veicinošs efekts, kas var negatīvi ietekmēt sniegumu.

Wishlist 0
Continue Shopping
0
    0
    Grozs
    Iztukšot grozu
      Scroll to Top