Novājinātu matu atjaunošana un kopšana - Wellpert

Novājinātu matu atjaunošana un kopšana

Novājinātu matu atjaunošana un kopšana

Lai izskatītos skaisti, mēs esam gatavi veikt dažādas procedūras, ieskaitot matu balināšanu un krāsošanu. Tādā veidā mēs sekojam modei vai vēlamies atsvaidzināt savu tēlu. Diemžēl tas ietekmē matu stāvokli un izskatu. Tie var zaudēt veselīgo spīdumu un elastību. Īpaši tas attiecas uz gadījumiem, kad procedūras tiek veiktas bieži vai netiek veiktas profesionāli. Vai jūsu mati ir bojāti pēc krāsošanas vai biežākas veidošanas, piemēram, ar taisnotāju? Jūs nezināt, kā rīkoties, lai to labotu un atjaunotu matus?

Vairumā gadījumu, lai uzlabotu krāsotu, balinātu un regulāri ieveidotu matu stāvokli, tie nav jānogriež uz pusi īsāki. Pirmkārt, jānodrošina pareiza matu kutikulas mitrināšana un slēgšana, kā arī jāpasargā mati no ārējās vides faktoriem, piemēram, saules un spēcīgiem mazgāšanas līdzekļiem. Pateicoties mūsdienu kosmētikas līdzekļu ražošanas tehnoloģijām, mums ir iespēja atgūt skaistus matus. Tam palīdzēs atbilstoša, labi izvēlēta kopšana un pamatzināšanas par matu atjaunošanos.

BIEŽĀKIE NOVĀJINĀTU UN BOJĀTU MATU CĒLOŅI

Pat nekrāsoti un nebalināti mati var kļūt vāji un sausi. Tiem kaitē agresīvi mazgāšanas līdzekļi, saules stari, berze un sastāvdaļas, kas iekļautas šampūnos. Gari mati bieži aizķeras aiz somas, berzējas gar drēbēm un gultas veļu. Tādā veidā tiek bojāta to struktūra, atveras mata zvīņas, gali sašķeļas un mati elektrizējas. Šķiedras negatīvi ietekmē, piemēram, matu žāvēšana ar fēnu vai taisnošana (īpaši, ja to veic mitriem matiem). Mitrus matus nevajadzētu ķemmēt tādā pašā veidā kā sausus – mitru matu ķemmēšana jāveic tikai ar retu zaru ķemmi, iepriekš apstrādājot matus ar kondicionieri – tas izlīdzinās matu struktūru, novērsīs to savelšanos, kā arī neizstieps tos ķemmēšanas laikā. Ķemmējot ar parastu ķemmi, panāksiet pretēju efektu, kas veicinās ar laiku matu biežāku lūšanu un izkrišanu.

KAD MATIEM STEIDZAMI NEPIECIEŠAMA ATJAUNOŠANA

Kad tieši nepieciešams atjaunot ar taisnošanu vai citām procedūrām bojātus matus? Tas ir nepieciešams, ja pamanām tādus simptomus kā:
• sašķēlušies matu gali,
• cieti mati, kas bieži sapinas un lūzt,
• mati, kas nav mirdzoši,
• mati, kas zaudējuši apjomu un elastību.

DAŽI PADOMI, KĀ AIZSARGĀT MATUS IKDIENĀ

Matus, kuriem ir nosliece uz lūšanu un šķelšanos, ikdienā ir vērts papildus aizsargāt pret mehāniskiem bojājumiem un ārējiem faktoriem. Pirmkārt, pasargājiet tos no saules un ekstremāliem laikapstākļiem. Vasarā valkājiet cepuri vai lakatu, lai pasargātu galvu no pārmērīgas saules gaismas iedarbības, kas var vājināt matu saknītes un kairināt galvas ādu. Valkājiet cepuri arī ziemā – tā pasargās galvas ādu no zemām temperatūrām. Otrkārt, regulāri mazgājiet matus, bet nedariet to pārāk bieži. Dažiem mati ir jāmazgā katru otro dienu, bet citiem, kam mati ir sausāki, tie izskatās tīri pat pēc vairākām dienām. Treškārt, izmantojiet labu atjaunojošu šampūnu ar vieglu, nesausinošu sastāvu.

Kā mitrināt matus pēc balināšanas un krāsošanas?
Matu balināšanas līdzekļi bieži sausina matus. Mati kļūst sausi, trausli un vieglāk pakļaujas bojājumiem. Situācija ir vēl sliktāka, ja balināšana tiek veikta nepareizi. Tad ir jāiemācās saglābt matus, lai frizūra atgūtu savu agrāko izskatu. Matu atjaunošanā palīdzēs:
• labas kvalitātes dermokosmētika,
• atjaunojoši kondicionieri,
• profesionālas procedūras frizētavās.
Palīdzēt var arī matu apstrāde ar eļļu, proti, dabisko augu eļļu uzklāšana uz visiem matiem vai tikai to galiem. Matu apstrāde ar eļļu un mitrināšana ir lieliski piemērota arī krāsotiem, bieži taisnotiem vai regulāri ieveidotiem matiem. Visas kopšanas procedūras, kā arī uzmanība un laiks, kas veltīts matiem, ātri sniedz redzamus efektus matu stāvokļa, to izskata, spīduma un gluduma uzlabošanā. Stipri bojātiem matiem, protams, būs nepieciešama lielāka apņēmība un rūpīgāka kopšana, taču ir vērts cīnīties par skaistiem un veselīgiem matiem.

Kā pasargāt matus pirms nākamās krāsošanas reizes?
Pirms plānotas balināšanas vai krāsošanas ir vērts parūpēties par matiem. Izmantojiet maigu šampūnu, izvairieties no matu mazgāšanas ar karstu ūdeni un reizi nedēļā veiciet galvas ādas pīlingu, kas uzlabos mikrocirkulāciju, barojot matu saknes, stimulējot to augšanu un paaugstinot izturību. Skalošana ar vēsu ūdeni pēc mazgāšanas palīdz noslēgt matu kutikulas, mati kļūst vieglāk ķemmējami un veselīgāki. Ja iespējams, vienmēr ļaujiet matiem izžūt dabiski istabas temperatūrā, neapstrādājot tos ar karsto fēna gaisu. Ja jūs parasti žāvējat un taisnojat matus, mēģiniet izlaist vienu no šīm procedūrām. Jebkura darbība, kas var mazināt matu bojājumus, ir svarīga to stāvoklim.
Intensīva matu atjaunošana, piemēram, pēc ilgviļņiem, ne vienmēr maksā bagātību. Galvenais ir atbilstoša dermokosmētika, ko var iegādāties aptiekās, kā arī pacietība un konsekvence matu kopšanā.

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI:

Kādas ir bojātu matu pazīmes?
Bojāti mati viegli lūst, tos ir grūti izķemmēt, tie ir nespodri, zaudējuši kuplumu un grūti ieveidojami. Tāpat lūst matu gali vai lūšana vērojama visā matu garumā.

Kā ātri pabarot bojātus matus?
Intensīva pirmā palīdzība matiem var sastāvēt no maskām, kas bagātas ar barības vielām, ko uzklāj tūlīt pēc mazgāšanas, un dabīgas eļļas, piemēram, kokosriekstu vai argana eļļas uzklāšanas uz matu galiem vai visā matu garumā, izņemot galvas ādu, tieši pirms miega. No rīta eļļu var izmazgāt ar šampūnu un matiem uzklāt vieglu kondicionieri vai, ja tas nepadara matus smagus, izvēlēties kondicionieri, kas nav jāizskalo, vēlams ar izlīdzinošām īpašībām.

Vai drīkst taisnot slapjus matus?
Nekādā gadījumā. Mitri mati, kas nonāk saskarē ar karsto taisnotāju, var burtiski izvārīties. Pirms taisnošanas mati, kas novājināti ar krāsošanu un balināšanu, papildus jāapstrādā ar līdzekļiem, kas tos aizsargā pret augstām temperatūrām.

Wishlist 0
Continue Shopping
0
    0
    Grozs
    Iztukšot grozu
      Scroll to Top