Atopiskais dermatīts bērniem, jutīga un kairināta āda pieaugušajiem – tās ir vienas no izplatītām problēmām, kas prasa ievērot stingru disciplīnu, lai novērotu ādas stāvokļa uzlabošanos. Par laimi, labi ieradumi spēj daudz palīdzēt lietas labā. Izvairīšanās no kairinātājiem un apzināta ādas kopšanas līdzekļu izvēle palīdzēs atjaunot ādas dabisko aizsargfunkciju. Skatiet, kā sejas un ķermeņa ādas ikdienas kopšanā iekļaut gan ādas barošanu, gan mitrināšanu.
PRODUKTI BĒRNIEM – KĀ IZVĒLĒTIES PRODUKTUS, KAS PARŪPĒSIES PAR VIŅU JUTĪGO ĀDU?
Sausa bērnu āda ir ļoti bieži sastopama problēma, un paaugstināta jutība pret temperatūras izmaiņām vai ķīmiskajām sastāvdaļām var papildus izraisīt arī svīšanu, ādas lobīšanos un plaisāšanu. Ja pamanāt, ka jūsu bērnam rodas šādas problēmas, noteikti dodieties pie ārsta, jo šādiem uzplaiksnījumiem ir nepieciešama ārstēšana, kā arī alerģijām var būt nopietnas sekas.
Tomēr neatkarīgi no tā, vai tā ir alerģiska reakcija vai nē, bērnu āda ir ļoti maiga un jutīga, un tai ir nepieciešams atbalsts. Vannošanās ir dienas galvenā darbība. Lai gan bez tā nav iespējams kopt bērna ādu, saskare ar cietu ūdeni, ziepēm vai citiem mazgāšanas līdzekļiem var ietekmēt dabisko hidrolipīdu slāni. Tāpēc, ja bērnam ir sausa un kairināta āda, tā ir zīme, ka jāķeras pie specializētiem produktiem, kuru sastāvā ir mīkstinoši līdzekļi, kas mitrinās, ieeļļos un nomierinās ādu. Pēc vannošanās ieteicams lietot produktus, kas paredzēti jutīgai bērnu ādai, un vēl labāks risinājums būs aptiekā nopērkamie līdzekļi ar klīniski pierādītu efektivitāti un drošu sastāvu. Labs piemērs ir Emotopic sērija, kurā ietilpst gan produkti ķermeņa mazgāšanai, gan maigai ādas mitrināšanai pēc vannošanās.
Turklāt jāatceras, ka vannas ūdens nedrīkst būt pārāk auksts vai karsts, jo abos gadījumos tas sausinās ādu. Tāpat mazuļa mazgāšanai neizmantojiet asus mazgāšanas rīkus un neslaukiet ādu ar raupjiem dvieļiem. Pret jutīgu ādu vienmēr jāizturas maigi.
JUTĪGA SEJAS UN ĶERMEŅA ĀDA PIEAUGUŠAJIEM – AR KO TĀ ATŠĶIRAS?
Kādas ir jutīgas ādas pazīmes? Simptomi, kas uz to norāda, ir:
*biežs apsārtums,
*nieze,
*izsitumi un/vai kairinājums,
*dedzinoša vai dzeloša sajūta pēc noteiktu kosmētikas līdzekļu lietošanas,
*sausi ādas plankumi,
*nieze,
*paaugstināta jutība pret UV stariem.
Ļoti jutīgai ādai var būt arī tendence paplašināt un vājināt kapilārus – šādā gadījumā ir svarīgi iegādāties labu krēmu, kas paredzēts tieši jutīgai un kuperozai ādai, kas regulāras lietošanas rezultātā novērsīs apsārtumu un vēnu zirnekļa tīklojumu.
KĀ PIEAUGUŠAJIEM RŪPĒTIES PAR JUTĪGU SEJAS UN ĶERMEŅA ĀDU?
Jutīgas ādas kopšanai jābūt visaptverošai. Īsas dušas ar siltu vai remdenu ūdeni, nevis ilgas, karstas vannošanās. Maigi mazgāšanās līdzekļi bez smaržas, nevis krāsaini un spēcīgi aromatizētas ziepes (varat izmantot arī mīkstinošas cietās ziepes). Maigs veļas mazgāšanas līdzeklis bez smaržas. Šie ir tikai daži piemēri, ko varat īstenot, lai pozitīvi ietekmētu savas ādas stāvokli. Svarīgi atcerēties, ka pieauguša cilvēka, tāpat kā bērna, jutīgajai ādai pēc katras mazgāšanas reizes ir nepieciešama mitrināšana un eļļošana, un veikalā nopērkamo līdzekļu vietā ieteicams izvēlēties aptiekas dermokosmētiku ar pierādītu efektivitāti.
Jutīga sejas āda parasti rada daudz problēmu. Grūtākais ir izvēlēties tādu krēmu sausai un jutīgai ādai, kas to nekairinās. Diemžēl “jutīgi cilvēki” bieži cīnās ar kairinājumu, apsārtumu, pārmērīgu sausumu un nepatīkamu, velkošu sajūtu. Tomēr bieži vien mēs varam mazināt šos simptomus, ja kosmētikas noņemšanai un sejas mazgāšanai izvēlēsimies maigu līdzekli, kas neizjauks epidermas hidrolipīdu līdzsvaru. Jūsu āda jums noteikti pateiksies, ja sejas un acu mazgāšanai izmantosiet Pharmaceris nomierinošās putas PURI-SENSILIUM. Tās ir piemērotas jutīgas un alerģiskas ādas ikdienas mazgāšanai. Šīs putas ir hipoalerģiskas, un pētījumi ir apstiprinājuši, ka tās sniedz labu rezultātu. Putu sastāvā nav ziepju un tās neizraisa sausu un savilktu sajūtu. Šī vienkāršā darbība – ikdienas ādas attīrīšana ar maigu līdzekli, pozitīvi ietekmēs tās stāvokli, izskatu un vispārējo pašsajūtu.