Kā atbrīvoties no glaugznām - Wellpert

Atgriezušās blaugznas? Laiks no tām beidzot atbrīvoties!

Atgriezušās blaugznas? Laiks no tām beidzot atbrīvoties!

Blaugznas neapšaubāmi ir traucējošas, un reizēm tās pat var atturēt Jūs no iziešanas sabiedrībā. Baltās plēksnes ir redzamas ne tikai matos, bet tās krīt arī uz apģērba. Pat ja dažkārt jums tās izdodas uz laiku apturēt, tomēr pēc dažām nedēļām vai mēnešiem tās atgriežas kā nelūgts viesis. Jau apnikusi šī tēma un vēlaties beidzot atbrīvoties no šīs problēmas? Mums ir pāris padomu, kā to izdarīt un kā parūpēties, lai matu stāvoklis ievērojami uzlabojas.

KAS IR BLAUGZNAS?

Ar terminu “blaugznas” mēs saprotam plēksnes uz ādas. Galvas ādas blaugznas ir ļoti izplatīta problēma pusaudžu un pieaugušo vidū. Tiek lēsts, ka tas skar līdz pat 50% pieaugušo visā pasaulē. Ļoti bieži tas sākas pusaudža gados un sasniedz maksimumu ap 20 gadu vecumu. Diemžēl tas atkārtojas lielai daļai cilvēku turpmākajos dzīves gados, lai gan relapss var būt mazāk intensīvs cilvēkiem, kuri ir vecāki par 50 gadiem.

BLAUGZNAS – TO SIMPTOMI UN TIPI

Tā kā blaugznas lielākoties koncentrējas uz galvas ādas, tās ir viegli atpazīt. Galvenais simptoms ir baltas atlobījušās ādas plēksnes, kas atgādina sniegu. Šīs plēksnes var būt ļoti smalkas, sausas un baltas vai arī lielākas, dzeltenīgākas un taukainākas. Ir svarīgi noteikt, kā blaugznas izskatās, lai saprastu, vai jums ir sausas vai taukainas blaugznas. Katrs blaugznu veids ir saistīts ar seboreju, taču, jo smagāka ir seboreja, jo lielākas, cietākas un dzeltenīgākas ir zvīņas, tā ka galu galā uz ādas var izveidoties kreveles, veidojot iekaisumu, kas noved pie plikpaurības. Šāda veida blaugznas sauc par taukainām.

Vai blaugznas ir saistītas ar citiem simptomiem? Jā, blaugznas parasti iet roku rokā ar sausiem un lūztošiem matiem. Pastiprināta seboreja veicina matu izkrišanu. Vēl viens traucējošs simptoms ir galvas ādas nieze. Tās kasīšana ne tikai nenes atvieglojumu, bet pat var to pastiprināt, turklāt tiek pastiprināta epidermas atslāņošanās un blaugznu pamanāmība. Nieze noteikti ir ļoti apgrūtinošs blaugznu simptoms, tā var radīt diskomfortu un apgrūtināt koncentrēšanos, tāpēc tās atvieglošanai vajadzētu būt svarīgai terapijas daļai.

KAS IZRAISA BLAUGZNAS?

Kā blaugznas rodas? Tagad mēs varētu parunāt par vienu iemeslu, kas izraisa nevēlamu epidermas lobīšanos. Blaugznas ir sarežģīta problēma, taču parasti par galveno vaininieku tiek uzskatīta rauga sēnīte, ko sauc par Malassezia furfur (jeb Pityrosporum ovale). Šī sēnīte kairina epidermu un paātrina šūnu atjaunošanos, izraisot ādas intensīvu lobīšanos. Tas var radīt blaugznas, tomēr dermatologi norāda arī uz citiem veicinošiem faktoriem, tostarp:

*hiperproliferācija – šis termins nozīmē neatbilstošu, pastiprinātu epidermas šūnu atjaunošanās procesu,
*hormonālie traucējumi – pētījumi rāda androgēnu ietekmi uz seborejas pastiprināšanos,
*imūnsistēmas un nervu sistēmas traucējumi,
*diēta, kurā ir maz vērtīgu minerālvielu avotu, piemēram, magnija, dzelzs, selēna, cinka, kalcija, kālija un citu.

Vai gadalaiks ietekmē blaugznu parādīšanos? Blaugznas var parādīties jebkurā gada laikā un saglabāties visu laiku. Tomēr vairums cilvēku blaugznu pastiprinātu veidošanos pamana tieši ziemas periodā.

Tāpat, ja blaugznas ir parādījušās nesen, un Jūs nezināt, kas varētu būt par cēloni, iespējams, Jums vienkārši ir sausa galvas āda un, piemēram, blaugznas ir parādījušās pēc šampūna maiņas. Attiecīgi – līdzekļa maiņa varētu uzlabot ādas stāvokli.

JAU ATKAL BLAUGZNAS – KO DARĪT?

Ņemot vērā blaugznu sarežģīto dabu, dažreiz ir patiešām grūti no tām atbrīvoties pavisam. Cilvēki, kuriem ir tendence uz blaugznām, piemēram, hormonālu iemeslu dēļ, ar tām var cīnīties pat gadiem ilgi. Tomēr, ja epidermas atslāņošanās ir intensīva un to papildina nieze, stāvoklis var būt patiešām apgrūtinošs.

Ja zināt, kas izraisa blaugznas, sāciet ar šo izraisītāju izslēgšanu, piemēram, novēršot barības vielu deficītu vai hormonālās problēmas. Tas ne tikai pozitīvi ietekmēs jūsu galvas ādas stāvokli, bet arī vispārējo veselību un labsajūtu.

Ja blaugznas ir Intensīvas un tās atkārtojas, tad dažkārt ir nepieciešama dermatologa konsultācija, jo viņš var ieteikt seborejas, pretsēnīšu, pīlinga un keratolītiskus preparātus.

Tomēr lielākajai daļai cilvēku pietiek ar piemērota šampūna izvēli, tāpēc ir svarīgi, lai tas būtu specializēts preparāts, kas ļaus ātri kontrolēt simptomus. Šāds šampūns var būt, piemēram, Pharmaceris H-PURIN SPECIAL. Tā novatoriskā SCALPSHIELD formula satur prebiotiku ar pretblaugznu efektu, kas nodrošina ādas mikrobioma līdzsvaru un nostiprina tās aizsargbarjeru. Preparāts satur arī divas unikālas aktīvās sastāvdaļas, kas palīdz cīņā pret blaugznām. Pirmā no tām ir OCTOPIROX®, kam piemīt spēcīgas antibakteriālas un pretsēnīšu īpašības, tas normalizē un atjauno epidermas mikrofloras līdzsvaru un palīdz cīnīties pret Malassezia sēnīti. Otra aktīvā viela ir CYCLOPIROX OLAMINE ar intensīvu pretsēnīšu iedarbību. Ja jūs visvairāk kaitina pastāvīga nieze blaugznu gadījumā, Pharmaceris šampūns palīdzēs to mazināt. Tas satur alantoīnu un alvejas želeju ar mitrinošām, atjaunojošām, pretiekaisuma un nomierinošām īpašībām dedzināšans un niezes gadījumā. Šampūna formula nesatur SLS, SLES, parabēnus, krāsvielas, fenoksietanolu un citas nevēlamas vielas. Svarīgi – šampūns samazina gan sausas, gan taukainas blaugznas, lai jums nebūtu jādomā, pret kuru veidu Jūs cīnāties un kā atrast īsto līdzekli, lai ar tām tiktu galā.

Papildus šampūnam labs līdzeklis, ko lietot, ir galvas ādas pīlings. Pharmaceris H-STIMUPEEL attīrošā pīlinga īpašā formula ieteicama regulārai un profilaktiskai lietošanai, lai panāktu efektīvāku stāvokļa uzlabošanos, īpaši, ja ir seborejiskais dermatīts, kas nereti iet roku rokā ar blaugznām. Ar pīlinga palīdzību atbrīvo folikulu atveri un atjauno galvas ādas fizioloģisko līdzsvaru. Pamatojoties uz komplekso iedarbību bioloģiskā, enzīmu un mehāniskā veidā, produkts dziļi attīra galvas ādu (likvidē blaugznas, sebumu, matu kopšanas līdzekļu atliekas) un samazina matu taukošanos, galvas āda ilgāk turas tīra.

 

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

Vai blaugznas izraisa matu izkrišanu?

Ne vienmēr, bet dažkārt blaugznas var tikt saistītas ar matu izkrišanu. It sevišķi, ja blaugznas ir taukainas un ļoti daudz. Turklāt, ja blaugznas rada ādas niezi, kuru jūs cenšaties mazināt, kasoties, Jūs neapzināti varat izraut novājinātos matus. Ja Jūs ātri reaģēsiet uz pirmajiem blaugznu simptomiem, pastāv iespēja, ka novērsīsiet to pastiprināšanos un saglabāsiet matus.

Vai var atbrīvoties no blaugznām pēc vienas mazgāšanas reizes?

Tas ir atkarīgs no blaugznu iemesla un to nopietnības. Ja lietosiet specializētu šampūnu, pēc pirmās reizes pamanīsiet galvas ādas stāvokļa uzlabojumus, kā arī samazinātu ādas lobīšanos. Tomēr parasti ir nepieciešamas vairākas mazgāšanas reizes, lai blaugznas pazustu. Blaugznu novēršana ir svarīga arī lai šie nelūgtie viesi neatgrieztos.

Vai blaugznas ir lipīgas?

Vairumam cilvēku blaugznas ir pilnībā nekaitīgas, un tās neliecina par higiēnas trūkumu. Turklāt blaugznas nav lipīgas, tāpēc varat atviegloti uzelpot. Cilvēkiem, kuri cīnās pret blaugznām, tās var rasties ne tikai uz galvas ādas, bet arī, piemēram,​​uzacu vai padušu zonā. Ja jums blaugznas ir plaši izplatītas pa visu ķermeni, konsultējieties ar dermatologu.

Wishlist 0
Continue Shopping
0
    0
    Grozs
    Iztukšot grozu
      Scroll to Top